گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل شرکت فولادمبارکه در آئین بهره‌برداری از اولین مجموعه پروژه‌های تحول دیجیتال این شرکت؛
فولاد مبارکه در مسیر توسعه پایدار کشور مصمم است
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل شرکت فولادمبارکه در آئین بهره‌برداری از اولین مجموعه پروژه‌های تحول دیجیتال این شرکت گفت: فولادمبارکه با تکیه بر دستاوردهایی که یک به یک رونمایی می‌کند و برنامه‌هایی که برای آینده دارد، مصمم است در مسیر توسعه پایدار کشور گام بردارد و راه خود را با گام‌های استوارتر ادامه دهد تا همه اینها منجر به خلق آینده بهتر برای جامعه و کشور ایران شود.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد یاسر طیب‌نیا در آئین بهره‌برداری از اولین مجموعه پروژه‌های تحول دیجیتال این شرکت با اشاره به اینکه امروز هشت طرح را در این زمینه بهره برداری خواهیم کرد، اظهار کرد: از جمله این طرح‌ها سامانه هوشمند پایش آلاینده‌های زیست محیطی است، این سامانه با استفاده از فناوری‌های پیشرفته آلودگی‌های زیست محیطی را به صورت لحظه‌ای پایش می‌کند و در صورت بروز انحراف هشدارهای لازم را می‌دهد و می‌تواند تأثیر بسزایی در شناسایی لحظه‌ای مغایرت‌های زیست‌محیطی و رفع آنها داشته باشد.

وی افزود: طرح دوم آماده بهره برداری سامانه هوشمند کنترل موتورخانه‌های حرارت مرکزی است که این پروژه به منظور مانیتورینگ و کنترل مصرف انرژی در موتورخانه‌ها طراحی شده و با استفاده از تحلیل داده‌ها، بهینه‌سازی مصرف انرژی را برای فولاد مبارکه به ارمغان می‌آورد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه سامانه هوشمند کنترل و پایش مصرف برق را سومین طرح تحول دیجیتال در دست بهره برداری در این شرکت اعلام کرد و ادامه داد: فولادمبارکه از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان برق است و با همتی که صورت گرفت این شرکت علاوه بر نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی سیکل ترکیبی که فاز اول آن با حضور رئیس جمهور شهید ابراهیم رئیسی افتتاح شد، فاز دوم آن در حال آماده‌سازی و بهره برداری است و اواخر خردادماه به مدار وارد خواهد شد.

وی تصریح کرد: نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی سیکل ترکیبی شرکت فولاد مبارکه در کمتر از ۲ سال به بهره برداری رسید.

طیب‌نیا در خصوص نیروگاه دوم در دست احداث شرکت فولاد مبارکه نیز ابراز کرد: این نیروگاه خورشیدی و با استفاده از انرژی تجدیدپذیر است که ظرفیت تولید ۶۰۰ مگاوات برق را خواهد داشت اما در عین حال کنترل میزان مصرف برق برای ما در فولاد مبارکه مهم است و سامانه هوشمند کنترل و پایش مصرف برق برای کاهش مصرف برق و هزینه‌های مربوط به آن راه‌اندازی شد، این سامانه داده‌های مصرف را تحلیل می‌کند و در نتیجه اجرای پروژه بهینه سازی مصرف برق را در سطح کشور خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه با بیان اینکه سامانه هوشمند کنترل و پایش مصرف سیالات از دیگر پروژه‌های بهره برداری شده در طرح تحول فولادمبارکه است، گفت: این سامانه مصرف آب و انرژی را دنبال می‌کند.

وی سامانه هوشمند پایش وضعیت ترابری سبک را پنجمین پروژه در دست بهره برداری فولاد مبارکه دانست و افزود: باید توجه داشت که روزانه چند صد خودروی سبک در تردد هستند و با استفاده از فناوری‌های نوین ما به کنترل فرایندهای درخواست، تخصیص و پایش فرایندهای خودروهای سبک و مدیریت آن می‌پردازیم و با استفاده از این سامانه بهینه سازی از ناوگان سبک و کاهش هزینه‌ها را خواهیم داشت.

طیب‌نیا با اشاره به سامانه هوشمند وضعیت ترابری سنگین شرکت فولادمبارکه نیز ابراز کرد: روزانه چندصد اتوبوس به منظور جابجایی پرسنل در همکاری با این شرکت فعال است و به منظور ارزیابی و ردیابی موقعیت اتوبوس‌ها تعبیه شده و به کنترل و مدیریت بهتری نسبت به اتوبوس‌ها دست خواهیم یافت.

وی راه‌اندازی سامانه هوشمند پایش وضعیت حمل ونقل در داخل فنس را دیگر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولادمبارکه اعلام کرد و گفت: این پروژه نیز در راستای افزایش کاربردی و کاهش هزینه‌های حمل و نقل داخل شرکت را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ربات مارکینگ تختال را دیگر پروژه در دست بهره برداری در طرح تحول شرکت فولادمبارکه اعلام کرد و گفت: این ربات با قابلیت کار در محیط‌های سخت ومحیط های دارای حرارت بالا که در فولاد وجود دارد، طراحی شده و به منظور شماره زنی دقیق و بهینه برای تختال‌های تولیدی در خط تولید قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: ربات مارکینگ تختال به همت کارشناسان داخلی طراحی و با حمایت صندوق پژوهش و فناوری خطرپذیر فولامبارکه نصب و راه‌اندازی شده است.

طیب نیا در پایان از همه همکاران خود در فولاد مبارکه، دانشگاه صنعتی و همه کسانی که در این پروژه‌ها همکاری داشتند، تشکر کرد و گفت: فولادمبارکه با تکیه بر دستاوردهایی که یک به یک رونمایی می‌کند و برنامه‌هایی که برای آینده دارد، مصمم است در مسیر توسعه پایدار کشور گام بردارد و راه خود را با گام‌های استوارتر ادامه دهد تا همه اینها منجر به خلق آینده بهتر برای جامعه و کشور ایران شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۳۱
کد مطلب: 72724
 
مرجع : ایراسین