گروه معادن سنگ آهن
 
گهرزمین وارد حوزه مس می‌شود
گروه معادن >سنگ آهن - شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین با سرمایه‌گذاری روی «جبال بارز» قصد دارد که سبد محصولات خود را افزایش داده و وارد حوزه مس شود.
به گزارش ماین نیوز، «محمد محیاپور» مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین درباره حل‌و‌فصل پرونده‌های حقوقی این شرکت عنوان کرد: در بحث حقوقی ۴۲ پرونده در حوزه سنگ آهن داشتیم که تاثیر مالی بالایی روی شرکت به همراه داشت که با پیگیری‌های انجام‌شده، پرونده‌های سنگ تقریبا همه بسته شدند. این پرونده‌ها عدد بالایی را به خود اختصاص داده بودند که در صورت باز ماندن آنها، هزینه‌هایی بالایی را به شرکت تحمیل می‌کردند.

محیاپور همچنین در پاسخ به این پرسش که موضوع بهره مالکانه برای سهامداران شرکت گهرزمین بسیار اهمیت داشت، در این راستا چه اقداماتی انجام داده‌اید، گفت: دولت اگر بخواهد که بحث توسعه معادن و زنجیره فولاد متوقف نشود، باید برای بهره مالکانه ۵ درصد که عدد بزرگی است، چاره‌ای بیندیشد، چراکه واحد‌های تولید با افزایش قیمت حامل‌های انرژی و کاهش قیمت محصولات در بورس کالا روبرو هستند. در چنین شرایطی طبیعی است که شرکت‌های معدنی زیان‌ده شده و تعطیل می‌شوند. قطعا دولت باید به فکر کاهش بهره مالکانه باشد تا شاهد تعطیلی این واحد‌ها نباشیم.


وی درباره افزایش سرمایه شرکت نیز عنوان کرد: برای افزایش سرمایه شرکت ما به موقع اقدام کردیم و افزایش سرمایه مدنظر در سال ۱۴۰۲ انجام شد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین «کگهر» همچنین در پاسخ به این پرسش که سهم سرمایه‌گذاری غدیر چقدر است، تصریح کرد: مجموعه سرمایه‌گذاری غدیر ۲۰ دردصد سهام گهرزمین را داراست.

محیاپور همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا تا پایان آذرماه ۱۴۰۳ شاهد افتتاح دو واحد مگامدول خواهیم بود، گفت: اگر هر ماه ۷ درصد پیشرفت داشته باشیم که در طرح توسعه پیشرفت سنگینی است، به این میزان خواهیم رسید، اما در کل تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا پایان سال آینده این واحد‌ها راه‌اندازی شوند.

وی همچنین درباره سرمایه‌گذاری این شرکت در معدن مس بیان کرد: «جبال بارز» در توسعه ما تعریف شده که در این راستا نیز پروانه اکتشاف آن را گرفته‌ایم، امیدواریم با آغاز این کار، شرکت گهرزمین وارد حوزه مس شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۰۷
کد مطلب: 71870
 
مرجع : می‌متالز