گروه معادن مس
 
ادامه اکتشافات معدن سونگون؛ این بار برای تعیین مدیرعامل
گروه معادن >مس - بر اساس شنیده ها استاندار آذربایجان شرقی هفته گذشته در سفر به تهران و در جلسه‌ای با منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور درباره تحقق عملی دستور تشکیل شرکت مس آذربایجان جلسه‌ای برگزار کرده است که هنوز از نتایج آن منتشر نشده است.
 
به گزارش ماین نیوز، حاشیه و بلاتکلیفی بزرگترین معدن مس ایران صدای حجت الاسلام والمسلمین علیرضا فضلی امام جمعه شهرستان ورزقان را هم در آورد و وی گفته: متاسفانه معدن مس سونگون در بلاتکلیفی به سر می برد و در دو هفته گذشته بدون مدیر بوده و خیلی از کارها بر زمین مانده است لکن امیدوارم به زودی استاندار و صنایع ملی مس این مساله را تمام کنند.

انتصاب چراغ خاموش مهدی اهرابی مدیرعامل جدید مجتمع مس سونگون توسط شرکت ملی مس ایران واکنش استاندار را در پی داشت.

استاندار آذربایجان شرقی نسبت به تغییر مدیرعامل مس سونگون واکنش نشان داده و گفته: بر اساس دستورالعمل ابلاغی رئیس محترم جمهور در ۲۰ شهریور ۱۴۰۲، نصب و عزل بالاترین مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استانی، دانشگاه‌ها، شرکت‌های دولتی و مدیران پروژه‌های ملی مستقر در استان، با معرفی وزیر یا بالاترین مقام دستگاه ذی‌ربط و موافقت کتبی استاندار انجام می شود.

بر اساس شنیده ها استاندار آذربایجان شرقی هفته گذشته در سفر به تهران و در جلسه‌ای با منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور درباره تحقق عملی دستور تشکیل شرکت مس آذربایجان جلسه‌ای برگزار کرده است که هنوز از نتایج آن منتشر نشده است.

رحمتی همچنین جلسه‌ای مشترک با امیر خرمی شاد مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در خصوص وضعیت مدیریت مس سونگون برگزار کرده و گفته می شود در این جلسه مقرر شده است استاندار آذربایجان شرقی گزینه هایی برای تصدی پست مدیرعاملی مس سونگون معرفی و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران مدیرعامل جدید مس سونگون را از بین این گزینه ها انتخاب و اعلام کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۱
کد مطلب: 71826
 
مرجع : عصرتبریز