گروه معادن مس
 
استاندار:
خود را ملزم به اجرای دستور رئیس جمهور درباره تشکیل شرکت مس آذربایجان می‌دانیم
گروه معادن >مس - استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم اجرای کامل دستور رئیس جمهور درباره تشکیل مس آذربایجان گفت: خود را ملزم به اجرای دستور رئیس جمهور در این باره می‌دانیم.
 
به گزارش ماین نیوز، مالک رحمتی امروز در جلسه کمیته مس سونگون افزود: قبل از پایان سال جاری، همه اقدامات لازم برای انتقال دارایی‌های شرکت مس آذربایجان به آذربایجان شرقی انجام شود.

وی اضافه کرد: محلی برای بن بست در اجرای مصوبه هیات وزیران درباره شرکت مس آذربایجان وجود ندارد، زیرا رئیس جمهور در این باره دستور صریح داده‌اند و هیچ بهانه‌ای پذیرفته نیست.

نماینده عالی دولت مردمی در آذربایجان شرقی ادامه داد: اگر مشکل انتقال، مالیات است، پیشنهاد معافیت مالیاتی این نقل و انتقال را از طریق هیات وزیران پیگیری و به نتیجه می‌رسانیم.

وی تاکید کرد: ما خودمان را ملتزم و متولی مصوبات هیات دولت می‌دانیم و تا زمانی که این مصوبه اجرایی و علمیاتی نشود، شرکت ملی صنایع مس ایران به اهداف خود نخواهد رسید.

وی بیان کرد: اولویت گذاری در اجرای طرح‌های توسعه‌ای مجتمع معدن مس سونگون باید مورد توجه جدی قرار گیرد و پروژه‌های اولویت دار شتاب بیشتری بگیرید تا در حداقل زمان ممکن به نتیجه برسد.

رحمتی افزود: هر چقدر بتوانیم جلوی خام فروشی را بگیریم، خدمت به نسل آینده و کشور است‌.

 وی اضافه کرد: مسئولیت‌های اجتماعی و خدمات مس سونگون نباید یک لحظه نیز متوقف شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۱
کد مطلب: 71183
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا