گروه معادن
 
تاکید دادستان بردسکن بر بکارگیری نیروهای بومی در معادن
گروه معادن - دادستان بردسکن گفت: بکارگیری نیروهای بومی موحب برقراری امنیت پایدار برای کارگران می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، عباس درودی نیا ضمن هشدار به اداره کار، اصناف، معادن و کارفرمایان برای جلوگیری از بکارگیری اتباع خارجی اظهار کرد: بکار گیری اتباع بیگانه براساس ماده ۱۸۱ قانون کار جرم انگاری و مستوجب مجازات شناخته شده است.

وی با اشاره به اینکه قبلاً این ممنوعیت به اصناف و معادن اطلاع رسانی و مسئولیت نظارتی آن به اداره کار متذکر گردیده است ، گفت : همواره تاکید دادستانی به معادن استفاده از نیروی کار بومی بوده و هست ، چنانچه در مجموعه ای اتباع بیگانه اشتغال داشته باشند ، شخص مدیر مجموعه بدون هیچ گونه تسامحی تحت تعقیب قرارخواهد گرفت .

درودی نیا گفت: بکار گیری نیروهای اتباع بیگانه غیرمجاز در معادن و مراکز کارگری ممنوع است و با متخلفین برخورد جدی صورت می گیرد.

دستگیری ۴ نفر از کارگران بکار گمارده شده از سوی یک معدن در بردسکن درودی نیا از دستگیری ۴ نفر اتباع بیگانه غیرمجاز در روز گذشته از معادن این شهرستان و طرح تعقیب برای مدیر معدن خبرداد واظهار داشت: اتباع دستگیر شده جهت طرد از کشور تحویل اردوگاه شدند.

وی به مدیران معادن ، اماکن کارگری در شهرستان تذکر داد و افزود: بکار گیری نیروهای محلی و بومی منطقه ضمن اینکه موجب ایجاد امنیت پایدار می گردد ، موجب رضایت مندی عمومی و اهالی منطقه را نیز درپی دارد لذا توصیه ما به مدیران معادن و دیگر مراکز کارگری این بوده که از کارگران بومی و محلی شهرستان استفاده شود زیرا بکارگیری بی ضابطه افراد غیر بومی وبویژه اتباع بیگانه موجب بروز مشکلات اجتماعی می شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۹
کد مطلب: 68558
 
مرجع : خبرگزاری فارس