گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
عباس‌پور در تشریح نشست امروز کمیسیون صنایع مجلس:
وزارت صمت ادعای تولیدکنندگان درباره تامین نیاز کشور به ماشین‌آلات معدنی را راستی‌آزمایی می‌کند
گروه تجهيزات و ماشين آلات - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بررسی مشکلات حوزه ماشین‌آلات معدنی و راهسازی، گفت: در جلسه امروز کمیسیون مقرر شد وزارت صمت ادعای تولیدکنندگان درباره تامین نیاز کشور به ماشین‌آلات معدنی را راستی‌آزمایی کند.
 
به گزارش ماین نیوز، روح اله عباس پور در تشریح نشست یکشنبه 22 مرداد ماه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: اعضای کمیسیون در نشست امروز به بررسی مشکلات حوزه ماشین‌آلات معدنی و راهسازی با حضور معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت و اعضای انجمن تولیدکنندگان ماشین‌آلات معدنی و راهسازی پرداخت.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با یادآوری مسائل مطرح در نشست امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ادامه داد: تولیدکنندگان حوزه ماشین‌آلات معدنی و راهسازی معتقد بودند که علیرغم داشتن توانایی تولید ماشین آلات متناسب با نیاز کشور، وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت به دنبال تامین نیاز داخل از طریق واردات هستند.

وی با بیان اینکه براساس گزارش ارائه شده تولیدات سال گذشته داخلی در این حوزه حدود 100 درصد رشد داشته، اضافه کرد: تولیدکنندگان ماشین‌آلات معدنی و راهسازی همچنین از واردات ماشین‌آلات کارکرده با عمر کمتر از 5 سال گلایه کردند.


حدود 15 هزار ماشین‌آلات معدنی فرسوده با 20 سال عمر در کشور وجود دارد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در این نشست مقرر شد وزارت صمت از تقاضا و میزان تولید داخلی ماشین آلات معدنی و راهسازی ارزیابی دقیقی داشته باشد و تعیین کند آیا تولیدکنندگان داخلی توانایی پاسخگویی به نیاز بازار را دارند یا خیر؟ سپس در مرحله بعدی اقدامات متناسب با نتیجه این ارزیابی انجام شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه در حوزه ماشین آلات معدنی و راهسازی باید به مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان این حوزه به صورت همزمان توجه شود، ادامه داد: در حال حاضر حدود 15 هزار ماشین‌آلات معدنی فرسوده با 20 سال عمر در کشور وجود دارد که با توجه به هدف‌گذاری‌هایی صورت گرفته مبنی بر رشد تولید در معادن باید اقدامات لازم برای نوسازی ماشین آلات معدنی انجام شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب: 68021
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت