گروه معادن سرب و روی
 
ذخایر معدن انگوران رو به اتمام است
ضرورت برنامه ریزی‌های برای اکتشاف معدن سرب و روی
گروه معادن >سرب و روی - علی ساطعی، مدیر معدن انگوران گفت: ذخایر روباز و زیرزمینی معدن انگوران به ترتیب تا ۳ و ۱۳ سال آینده به اتمام خواهند رسید. در نتیجه ضرورت دارد برنامه ریزی‌های لازم برای اکتشاف در راستای افزایش ذخیره در دستور کار قرار بگیرد.
 
به گزارش ماین نیوز، علی ساطعی، مدیر معدن انگوران اظهار داشت: معدن انگوران بزرگ‌ترین تامین‌کننده خوراک صنایع روی کشور است اما در حال‌حاضر به نقطه انتهایی کار خود رسیده‌است و فقط ۴‌ میلیون تن از ظرفیت آن باقی مانده است.

وی افزود: باید در موضوع تکنولوژی استفاده از خاک سولفیدی تلاش بیشتری شود، چرا که در صورت ادامه روند مصرف کنونی خاک این معدن تا ۳ یا ۴ سال‌آینده به اتمام می‌رسد. ذخایر کنونی ۴ میلیون تن برآورد شده که از این میزان ۲ میلیون تن با روش روباز و ۲ میلیون تن به روش زیرزمینی استخراج می‌شود. ظرفیت سالیانه استخراج زیرزمینی ۱۲۰ هزار تن و میزان استخراج از روش روباز ۸۰۰ هزار تن به ازای هر سال است؛ بر این اساس ذخایر روباز و زیرزمینی به ترتیب تا ۳ و ۱۳ سال آینده به اتمام خواهند رسید. در نتیجه ضرورت دارد برنامه ریزی‌های لازم برای اکتشاف در راستای افزایش ذخیره در دستور کار قرار بگیرد.

مدیر معدن انگوران در پایان عنوان کرد: با وجود منابع سرب و روی در منطقه به دلیل مسائل محیط‌زیستی و قرارگیری در منطقه حفاظت شده، از فعالیت اکتشافی معدنکار جلوگیری می‌کند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۳
کد مطلب: 67671
 
مرجع : ایراسین