گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
تولید ۳۵۰۰ ماشین آلات سنگین در کشور
گروه تجهيزات و ماشين آلات - مدیرکل دفتر ماشین آلات سنگین وزارت صمت گفت: تولید ماشین آلات سنگین در سال ۱۴۰۱ رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.
 
به گزارش ماین نیوز، آقای ابوذر جمشیدوند افزود: امسال ۳۵۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات کشاورزی، معدنی و راهسازی تولید شده که در مقایسه با سال ۱۴۰۰ رشد دو برابری را نشان می‌دهد.

رفیعی مدیرعامل هلدینگ هپکو نیز گفت: هپکو یکی از اصلی‌ترین واحد‌های تولیدکننده ماشین آلات سنگین در کشور است که در سال ۱۴۰۱ با بازگشت به تولید ۳۰۰دستگاه از انواع ماشین آلات راهسازی و معدنی را تولید و برای تولید هزار دستگاه در سال۱۴۰۲ هدف‌گذاری کرده است.

وی افزود: ظرفیت هپکو، تولید بیش از دوهزار دستگاه در سال است، اما واردات ماشین آلات دستِ دوم، تداوم تولید در شرکت هپکو را به خطر خواهد انداخت ضمن اینکه ماشین آلاتِ دست دوم به دلیل نبود قطعات، خدمات پس از فروش، نمایندگی فعال در کشور و فرسودگی، کارایی لازم را ندارند و تجربه گذشته ثابت کرده ماشین آلات سنگین مستعمل وارداتی پس از مدت محدودی به گورستان ماشین آلات راه پیدا خواهند کرد.

رفیعی گفت: در شرکت هپکو هم اکنون ۷۰۰نفر مشغول به کار هستند که در صورت رسیدن به ظرفیت‌های اصلی، اشتغال موجود به ۳برابر افزایش خواهد یافت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب: 64983
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما