گروه معادن
 
حمیدی: آغاز مرحله سوم واگذاری مجوز معدنی از امروز
گروه معادن - مدیر کل بهره برداری از معادن وزارت صمت از آغاز واگذاری 6 هزار معدن متروکه و غیرفعال در کشور از امروز خبرداد.
به گزارش ماین نیوز، آقای مهدی حمیدی افزود: مرحله سوم مزایده معادن متروکه و غیرفعالی که پیشتر در شرایط مزایده قرار گرفته بود وبه استان‌ها ابلاغ شده بود ازامروز آغاز شد.

وی افزود: متقاضیان و سرمایه گذاران ۳۱ استان می‌توانند به سایت استانی وزارت صمت و سامانه ستاد (تدارک الکترونیک دولت) مراجعه کنند.

مدیر کل بهره برداری از معادن وزارت صمت افزود: فرصت کافی به متقاضیان داده شده تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ می‌توانند از محدوده‌ها بازدید و مدارک و مستندات را مطالعه و در مزایده شرکت کنند.

وی در ادامه با اشاره به الکترونیکی برگزار شدن مزایده از برگزاری مرحله پایانی مزایده معادن باقیمانده در تابستان ۱۴۰۲ هم خبر داد.

حمیدی افزود: در این دوره از مزایده‌ها برای نخستین بار ماده ۸۳ آیین نامه اجرایی قانون معادن اجرایی می‌شود، به این صورت که محدوده‌ها و معادن مورد مزایده به فاصله شش ماه می‌توانند در دو مزایده شرکت کنند (به مزایده بروند)، در صورتی که در این دو مرحله از مزایده برنده‌ای وجود نداشته باشد، به نخستین متقاضی که درخواست سرمایه گذاری در حوزه معدن را داشته باشد، واگذاری معادن انجام می‌شود.

در مرحله اول برگزاری مزایده معادن که پاییز برگزار شد، پنج هزار و ۳۴۹ مجوز معدنی به مزایده گذاشته شد و هزار معدن بهره بردار خود را شناخت، درمرحله دوم هم که ۲۸۰ محدوده و معدن درغالب ۴۶ بسته سرمایه گذاری بود، برندگان این بسته‌های سرمایه گذاری هم مشخص و در مرحله انتصاب و واگذاری است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۶
کد مطلب: 64935
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما