گروه معادن سنگ آهن
 
درآمد‌های عملیاتی "کچاد" افزایش پیدا کرد؛
کنسانتره آهن درآمدزاترین محصول معدنی و صنعتی چادرملو
گروه معادن >سنگ آهن - بیشترین تقاضای مشتریان در بازار داخل برای «کنسانتره آهن (خشک)» بود که از فروش این محصول "کچاد" به درآمد یک هزار و ۴۹۰ میلیاردتومانی رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به بهمن‌ماه سال جاری نشان داد که به روند صعودی خود ادامه داده است. این شرکت معدنی و صنعتی از فروش محصولات خود به درآمد ۳ هزار و ۲۲۲ میلیاردتومانی دست پیدا کرد.

"کچاد" از ابتدای سال مالی تا پایان بهمن‌ماه سال جاری (سال مالی منتهی به اسفندماه ۱۴۰۱) توانست از فروش محصولات تولیدی خود به درآمد تجمیعی ۳۷ هزار و ۱۳۳ میلیاردتومانی برسد.


میزان درآمدی که شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در یازدهمین ماه از سال جاری به سهام‌داران خود اعلام کرد، مربوط به فروش محصولات تولیدی خود در بازار داخلی و صادراتی بود.

میزان سرمایه به ثبت رسیده معدنی و صنعتی چادرملو در ۱۱ ماه سپری‌شده از ابتدای سال مالی برابر با ۱۱ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.

روند درآمدزایی "کچاد"

درآمد ماهانه‌ای که شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در یازدهمین ماه از سال جاری به ثبت رساند در مقایسه با ماه گذشته که ۲ هزار و ۹۷۴ میلیارد تومان درآمدزایی داشت، ۸ درصد افزایش (نزدیک به ۲۴۸ میلیارد تومان) درآمدزایی را مشاهده کرد.


درآمد تجمیعی که "کچاد" از ابتدای سال مالی تاکنون از فروش محصولات داخلی و صادراتی خود شناسایی کرد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۳ درصد افزایش درآمد را تجربه کرد.

ساختار درآمدزایی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در دی‌ماه به این صورت بود که، ۸۷ درصد درآمدزایی از بازار داخل و ۱۳ درصد درآمد از بازار خارج از کشور به‌دست‌آمده است.

فروش "کچاد"

بر اساس گزارش فعالیت ماهانه‌ای که شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در بهمن‌ماه از خود منتشر کرد بیانگر آن بود که بیشترین تقاضای مشتریان در بازار داخل برای «کنسانتره آهن (خشک)» بود که از فروش آن محصول به درآمدزایی یک هزار و ۴۹۰ میلیاردتومانی دست‌یافت و تنها محصولی که در خارج از کشور مورد استقبال متقاضیان قرار گرفت «فولاد» بود که از فروش این محصول به درآمدزایی ۴۳۵ میلیاردتومانی دست‌یافت.

بیشترین درآمدزایی "کچاد" در بازار داخل، از فروش «کنسانتره آهن (خشک)» بود، "کچاد" نرخ فروش این محصول را در بازار داخل برابر با ۲ میلیون و ۸۲۳ هزار تومان به‌ازای هر تن اعلام کرد و همچنین نرخ این محصول نسبت به ماه گذشته حدود ۳۰۰ هزار تومان افزایش داشته است.

محصولات دیگری که توسط شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به فروش رسید عبارت است از فولاد در بازار داخل، عرضه برق تولیدی (نیروگاه)، گندله و آپاتیت که دراین‌بین در بازار داخل «عرضه برق تولیدی (نیروگاه)» با کسب درآمد ۱۰ میلیاردتومانی کمترین درآمدزایی را به همراه داشت و در بازار خارجی «فولاد» با کسب درآمد ۴۳۵ میلیاردتومانی بیشترین درآمدزایی را به همراه داشته است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵
کد مطلب: 64862
 
مرجع : بورس نیوز