گروه معادن سنگ آهن
 
بررسی "کگهر" در بهمن‌ماه؛
۶۱ درصد افزایش نسبت به ماه گذشته
گروه معادن >سنگ آهن - مقدار فروشی که شرکت سنگ‌آهن گهر زمین در یازدهمین ماه از سال جاری به سهام‌داران خود اعلام کرد مربوط به فروش محصولات تولیدی خود در بازار داخلی و خارجی بود.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت سنگ‌آهن گهر زمین در یازدهمین ماه سپری‌شده از سال جاری (سال مالی منتهی به آذرماه ۱۴۰۲) مقدار فروش محصولات خود را ۷۵۶ هزار و ۷۸۲ هزار تن در سامانه کدال به ثبت رساند، مقدار فروش تجمیعی شرکت سنگ‌آهن گهر زمین تا پایان بهمن‌ماه سال جاری یک میلیون و ۲۲۷ هزار تن بود، "کگهر" از فروش محصولات در این بازه زمانی ۴ هزار و ۱۰۵ میلیارد تومان درآمدزایی را به همراه داشت.


میزان درآمدی که سنگ‌آهن گهر زمین در بهمن‌ماه از فروش ۷۵۶ هزار و ۷۸۲ تن محصول خود به ثبت رساند برابر با ۲ هزار و ۵۶۱ میلیارد تومان بود، "کگهر" در ۱۱ ماه گذشته از ابتدای سال ۱۴۰۱ به میانگین مقدار فروش یک میلیون تن در هر ماه رسید، گفتنی است که در بهمن‌ماه مقدار فروش این شرکت سنگ‌آهنی نسبت به میانگین ماهانه در ۱۰ ماه گذشته کمی کاهش را تجربه کرد.


مقدار فروش ماهانه "کگهر" در بهمن‌ماه سال گذشته یک میلیون و ۲۳۰ هزار تن به ثبت رسید اما؛ در بهمن‌ماه ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته کمی کاهش را تجربه کرد. درآمد ماهانه‌ای که "کگهر" در بهمن‌ماه از فروش محصولات شناسایی کرد نسبت به میانگین درآمدی در ۱۰ ماه گذشته ۵ درصد افزایش پیدا کرد، درآمد تجمیعی که " کگهر " در بهمن‌ماه از فروش محصولات خود شناسایی کرد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۶۷ درصد افزایش درآمد را تجربه کرد.


عنوان درآمدزاترین محصول " کگهر " در بهمن‌ماه سال جاری «گندله بورس کالا» با یک هزار و ۶۰ میلیارد تومان تعلق گرفت، مقدار فروش این محصول در رینگ معاملاتی بورس کالا برابر با ۲۸۰ هزار تن بود که در مقایسه با دی‌ماه تغییری نداشت، همچنین نرخ فروش این محصول در دومین ماه سال از سال مالی برابر با ۳ میلیون و ۷۷۵ هزار تومان اعلام کرد.

محصولات دیگری که توسط شرکت سنگ‌آهن گهر زمین به فروش رسید عبارت است از گندله صادراتی، کنسانتره بورس کالا و کنسانتره سنگ‌آهن که دراین‌بین «گندله صادراتی» با کسب درآمد ۸۱۸ میلیاردتومانی بیشترین درآمدزایی را به همراه داشت.


"کگهر" در بهمن‌ماه، روند صعودی تولید خود که از دی و با آغاز سال مالی جدید این شرکت آغاز شده بود را ادامه داد، همچنین روند فروش شرکت نسبت به ماه قبل، صعودی بود. باید گفت تولید و به‌تبع آن فروش شرکت سنگ‌آهن گوهر زمین با رشد همراه بوده است. با این تفاسیر شرکت سنگ‌آهن گهر زمین توانست عملکرد خوبی از خود برجای بگذارد و نشان‌دهنده روند صعودی این شرکت باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱
کد مطلب: 64850
 
مرجع : بورس نیوز