گروه معادن ساير حوزه ها
 
سامانه‌ای برای معرفی فارغ التحصیلان علوم معدن به بازار کار
گروه معادن >ساير حوزه ها - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن از اجرای یک سامانه جامع آموزشی برای کاربردی شدن واحد‌های دانشگاهی رشته معدن خبرداد.
 
به گزارش ماین نیوز، آقای رضا بستامی گفت: طرح فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی در مدت ۱۱ ماه اجرا می‌شود و به کمک این سامانه تلاش می‌شود تا حد امکان واحد‌های درسی رشته معدن به بازار نزدیک شود و معرفی فارغ التحصیلان دانشگاهی به بازار آسان‌تر شود.

وی با اشاره به اینکه با اجرای این سامانه خلاء میان معدنکاران و سیستم آموزشی به حداقل می‌رسد، افزود: سرفصل‌های فعلی دانشگاهی با آنچه نیاز بازار کار در معدن است تفاوت زیادی دارد و این موضوع باید از طریق وزارت علوم حل شود، اما ما تا رفع کامل آن، با شناسایی خلاء‌ها راهکاری درنظرگرفته ایم.

بستامی ادامه داد: برای این کار روش‌های نوین مهندسی با سرفصل‌های جدید در علوم معدن، زمین شناسی، مهندسی مواد و رشته‌های مرتبط را تدوین کرده ایم و با سامانه جامع آموزشی سعی کردیم این شکاف را به حداقل برسانیم.

وی گفت: همچنین برای افرادی که به علت نداشتن سابقه یا سابقه کم امکان جذبشان در بازار کار کم است با گذراندن دوره‌های تئوری، عملی و مهارتی متناسب با بازار کار، نظام نامه کارآموزی اعطا می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن افزود: این دوره‌ها برای افراد معادل سابقه کار محسوب می‌شود و به راحتی می‌توانند جذب بازار کار شوند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹
کد مطلب: 64759
 
مرجع : بازار کار