گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
ماشین آلات معدنی چینی بی کیفیت هستند
گروه تجهيزات و ماشين آلات - یک کارشناس صنعت فولاد گفت: یکی از بزرگترین مشکلات معدن کاران عدم تامین ماشین آلات معدنی در کشور است.
 
به گزارش ماین نیوز، رامین راد با اشاره به مشکلات معدن‌کاری در ایران، اظهار داشت: با توجه به آمارهای دریافتی، ماشین آلات معدنی که از چین وارد کشور می‌شود، بی کیفیت است و سبب مشکلات بی‌شماری می‌شود.

وی در ادامه گفت: به دلیل عدم تواتمندی بومی‌سازی در ماشین آلات صنعتی، معدن‌کاران داخل چاره‌ای جز استفاده از این ماشین‌های بی‌کیفیت را ندارند. برهمین اساس، در چنین شرایطی نیاز معدن کاران با چنین ماشین آلاتی رفع نمی‌شود و سبب عقب ماندگی و عدم پیشرفت آنها نیز می شود.

این کارشناس صنعت فولاد افزود: یکی از راه حل‌هایی که دولت باید برای این صنعتگران در نظر بگیرد، وارد کردن ماشین آلات نو با مالیات و عوارض کم است تا آنها در زمان استخراج دچار مشکل نشوند.

به گفته وی: با توجه به اینکه کشور دارای معادن بسیار غنی است، در چند ماه گذشته خرید ماشین آلات معدنی افت بسیاری کرده است، حال باید دید که دولت برای اینکه این صنعت در کشور صرفه اقتصادی و ارز آوری نیز دارد، چگونه می‌تواند شرایط را آسان تر کند.

راد تصریح کرد: دولت باید از واردکنندگان متقلب که جدیدا وارد بازار واردات ماشین آلات معدنی شده اند، جلوگیری کند، زیرا معدن کاران به دلیل نبود شرایط مناسب مجبور به خرید هر نوع ماشینی می شوند.

وی بیان کرد: موقعیت کشور ایران با توجه به دارا بودن منابع معدنی بسیار استراتژیک و حساس است. مشکلاتی از قبیل مالیات، واردات ماشین آلات مدنی، محیط زیست، سختی اکتشافات، گرفتن مجوزهای مختلف برای برداشت از معادن و امثالهم سبب نارضایتی بسیاری از دست اندر کاران در این صنعت شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۲
کد مطلب: 64601
 
مرجع : آرتان پرس