گروه صنایع معدنی سیمان
 
هیچ کارخانه سیمانی تعطیل نشده است
گروه صنایع معدنی >سیمان - رئیس انجمن سیمان با بیان اینکه سیمان گران نشده و عرضه هم کم نیست، گفت: ما نگفتیم کارخانجات سیمان تعطیل شده اند بلکه گفتیم گاز ۵۴ شرکت قطع شده و تولید با استفاده از مازوت انجام می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، آقای حمید فرمانی در مورد وضعیت عرضه سیمان، گفت: در حال حاضر تولید انجام می‌شود و کمبودی در حوزه سیمان وجود ندارد و احیاناً شاید در برخی از مناطق عرضه کم باشد، اما در مجموع عرضه‌ها مازاد بر نیاز است و اتفاقاً سیمان‌های عرضه شده در بورس هم گاهاً به صورت کامل خریداری نمی‌شوند.

رئیس انجمن سیمان به قیمت سیمان اشاره کرد و افزود: قیمت سیمان تفاوتی نکرده است و ممکن است در برخی از بازار‌ها در مناطق گرمسیری به دلیل داشتن موقعیت کاری خوب و تقاضای زیاد، قیمت کیسه‌های سیمان مقداری متفاوت از سایر مناطق باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر میانگین قیمت سیمان کیسه‌ای (۵۰ کیلوگرمی) در بورس کالا بین ۳۲ تا ۳۳ هزار تومان است و در بازار آزاد تقریباً بین ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان مبادله می‌شود.

فرمانی تصریح کرد: ما اعلام کردیم که گاز ۵۴ شرکت تولیدکننده سیمان به طور کامل قطع شده و این کارخانجات با استفاده از مازوت در حال تولید هستند که موجب شده تولید اقتصادی نباشد و با هزینه‌های بیشتری سیمان تولید کنیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰
کد مطلب: 64036
 
مرجع : خبرگزاری صداوسیما