گروه صنایع معدنی سیمان
 
گاز ۵۴ کارخانه سیمانی قطع شد
کمبودی در بازار وجود ندارد
گروه صنایع معدنی >سیمان - رئیس انجمن سیمان با بیان اینکه سیمان گران نشده و عرضه هم کم نیست، گفت: ما نگفتیم کارخانجات سیمان تعطیل شده اند بلکه گفتیم گاز ۵۴ شرکت قطع شده و تولید با استفاده از مازوت انجام می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، حمید فرمانی در مورد وضعیت عرضه سیمان، اظهار کرد: در حال حاضر تولید انجام می‌شود و کمبودی در حوزه سیمان وجود ندارد و احیاناً شاید در برخی از مناطق عرضه کم باشد اما در مجموع عرضه‌ها مازاد بر نیاز است و اتفاقاً سیمان‌های عرضه شده در بورس هم گاهاً به صورت کامل خریداری نمی‌شوند.

سیمان گران نشده است

رئیس انجمن سیمان به قیمت سیمان نیز اشاره کرد و افزود: قیمت سیمان تفاوتی نکرده است و ممکن است در برخی از بازارها در مناطق گرمسیری به دلیل داشتن موقعیت کاری خوب و تقاضای زیاد، قیمت کیسه‌های سیمان مقداری متفاوت از سایر مناطق باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر میانگین قیمت سیمان کیسه‌ای (۵۰ کیلوگرمی) در بورس کالا بین ۳۲ تا ۳۳ هزار تومان است و در بازار آزاد تقریباً بین ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان مبادله می‌شود.

گاز ۵۴ تولیدکننده سیمان قطع شد

فرمانی در مورد اظهارات متولیان وزارت صمت در مورد کذب بودن تعطیلی کارخانجات سیمان نیز گفت: ما هرگز اعلام نکردیم که کارخانجات سیمان تعطیل هستند، به نظر می‌رسد وزارت صمت دشمن فرضی درست کرده و با آن دشمن فرضی در حال جنگ است.

وی تصریح کرد: ما اعلام کردیم که گاز ۵۴ شرکت تولیدکننده سیمان به طور کامل قطع شده و این کارخانجات با استفاده از مازوت در حال تولید هستند که موجب شده تولید اقتصادی نباشد. کارخانجات با استفاده از مازوت در حال تولید هستند که موجب شده تولید اقتصادی نباشدو با هزینه‌های بیشتری سیمان تولید کنیم.

رئیس انجمن سیمان تاکید کرد: ما نگفتیم که تولید متوقف شده بلکه گفتیم گاز شرکتها قطع شده و تولید در این شرکتها با هزینه‌های بیشتری انجام می‌شود.

 شرکت فیروزکوه، شرکت فراز، شرکت شرکت سپاهان، اردستان، ساروج اصفهان، اصفهان (خاکستری)، نائین، کویر کاشان، جوین، لار سبزوار، راوه تربت، خاکستری شرق، بجنورد، باقران، قائن، آباده، خاکستری نیریز، فارس نو، استهبان، سپهر قیر و کارزین، داراب، اردبیل، خوی، کاوان بوکان، خاکستری ارومیه، صوفیان، خمسه، زنجان، شاهرود، مازندران، کیاسر، عمران انارک، خاکستری ساوه، هگمتان، نهاوند، نیزا قم، کردستان، سامان غرب، غرب، مارگون، یاسوج، توسعه ماهان کرمان، کرمان، ممتازان کرمان، گبلان سبز، خزر، پیوند گلستان، تجارت مهریز، شهرکرد و ایلام، شرکت‌هایی هستند که گازشان قطع شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۴
کد مطلب: 64004
 
مرجع : خبرگزاری مهر