گروه معادن
 
نماینده مردم بجنورد در مجلس:
حل مشکل «معدن تاش» در اولویت برنامه های دولت قرار گرفت
گروه معادن - نماینده مردم ۵ شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی از قرار گرفتن حل مشکل معدن تاش در اولویت برنامه‌های دولت خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد وحیدی، عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، در دیدار با کارکنان آلومینای جاجرم، با اشاره به اینکه با پیگیری‌های انجام شده از طریق معاون اجرایی رئیس جمهور، حل مشکل معدن تاش در اولویت برنامه دولت قرار گرفت، اظهار کرد: پیگیر حل این مشکل برای به بهره‌برداری رسیدن این معدن توسط آلومینای جاجرم خواهیم بود.

وی با بیان اینکه امروز ثابت شده که بهره‌برداری از معدن تاش هیچگونه اثر منفی زیست محیطی ندارد، ادامه داد: اگر درخواست بنده از معاون اجرایی رئیس جمهور برای رفع مشکل معدن تاش به نتیجه نمی‌رسید به طور قطع از سایر اختیارات قانونی برای حل این مشکل استفاده می‌کردیم.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تولید، مهم‌ترین عنصر توانمند کردن کشور است، اضافه کرد: اشتغال ۴ هزار نفر در آلومینا ایجاد اشتغال قابل توجهی است و باید این آمار افزایش پیدا کند.

وحیدی با تأکید براینکه اگر صنایع استان به مرحله تعطیلی و یا نیمه تعطیلی برسند استان آسیب می‌بیند، افزود: ایجاد زنجیره‌های تولید پایین دستی برای پیشگیری از اینگونه آسیب‌ها است و باید این موضوع مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد.

وی با تأکید براینکه تأمین سوخت زمستانی صنایع یکی از موضوعات مهم است، گفت: با پیگیری‌های انجام شده از سوی رئیس جمهور و کشور ترکمنستان امیدواریم که در زمستان امسال مشکل خاصی وجود نداشته باشد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در مقابل بسیاری از سلطه‌جویی‌ها ایستاده است، اضافه کرد: حفظ آرامش جامعه و تلاش در توسعه اقتصادی کشور از مهم‌ترین وظایف ما برای ایستادگی در مقابل زیاده خواهی های دشمنان است.
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷
کد مطلب: 63473
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا