گروه معادن ساير حوزه ها
 
یک کارشناس: وعده زمستان بدون قطعی گاز «بازی روانی» است
گروه معادن >ساير حوزه ها - یک کارشناس صنعت فولاد، وعده وزیر نفت برای زمستان بدن قطعی گاز را «بازی روانی» خواند و گفت: گاز در صنایع احیا در زمستان کاربرد دارد که باز قیمت گذاری دستوری موجب می شود که صنایع احیا نتوانند مدیریت کنند..
یک کارشناس: وعده زمستان بدون قطعی گاز «بازی روانی» است
 
به گزارش ماین نیوز، علیرضا میرزایی در مورد زمستان بدون قطعی گاز که توسط وزیر نفت وعده داده شده است، اظهار داشت: این مسئله به عنوان تابستان بدون قطعی برق مطرح شده بود که به تعطیلی صنایع و کارخانه های فولادی منجر شد .

وی افزود: در فصل زمستان چون ظرفیت تولید گاز تغییر نکرده است، برنامه و روش‌های دستوری که دولت برای رفع مشکل گاز تنظیم می کند، به لحاظ عملیاتی قابلیت اجرایی شدن ندارد، چون امکانات و زیر ساخت لازم موجود نیست.

مدیر کارخانه مجتمع فولاد جنوب با بیان اینکه هر ساله اتفاق پلکانی در صنایع فولادی کشور رخ می دهد، تصریح کرد: معمولا در تابستان برق صنایع فولادی و در زمستان گازآنها قطع م‌ شود و چون برق عمدتا در صنایع ذوب در تابستان مورد استفاده قرار می گیرد، قیمت گذاری دستوری سبب می شود که کارخانه ذوب صرفه اقتصادی نداشته باشد و به سمت تعطیل شدن پیش برود.

میرزایی اضافه کرد: گاز در صنایع احیا در زمستان کاربرد دارد که باز قیمت گذاری دستوری موجب می شود که صنایع احیا نتوانند مدیریت کنند. در واقع، این موضوع یک بازی روانی است به جای اینکه اجرایی و عملیاتی باشد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲
کد مطلب: 63110
 
مرجع : فولادبان