گروه معادن سرب و روی
 
با حضور استاندار هرمزگان ونمایندگان مردم استان
شرکت تولید روی بندرعباس آغاز به کار کرد
گروه معادن >سرب و روی - شرکت تولید روی بندرعباس عصر شنبه با حضور استاندار هرمزگان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان احیا و آغاز به کار کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، استاندار هرمزگان در حاشیه بازدید و احیای شرکت روی بندرعباس گفت: شرکت روی به دلیل مشکلات مختلف که عمده ترین آن تامین مواداولیه بود، از ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ پس از طی بحران هایی، منجر به تعطیلی آن مجموعه شد.

مهدی دوستی در اشاره به استفاده از ظرفیت های موجود، بیان داشت: تاکید این دولت بر فعال سازی واحدهای راکد از دیگر مزیت هایی است که می توان به آن اشاره کرد، چرا که استفاده از ظرفیت های موجود می تواند در زمان و هزینه، صرفه اقتصادی داشته باشد.

وی تصریح کرد: مشکلات این کارخانه اعم از تامین مواد اولیه، در سفر رییس جمهور مطرح شد که با دستور مستقیم آیت الله رییسی این مشکل مرتفع و زمینه اشتغال بیش از ۲۶۰ نفر از شهروندان استان هرمزگان امروز فراهم شد.

استاندار هرمزگان ضمن اشاره به برنامه ریزی جهت جلوگیری از بروز این گونه مشکلات اظهارداشت: کارخانه شرکت تولیدی روی بندرعباس مشکلات عدیده ای دارد که مهم ترین آن ها رفع مشکل فضای انباشت، قراردادها و دیگر مسائل و مشکلات حقوقی است که میان تامین کننده و خودبنگاه وجود دارد.

دوستی افزود: اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به این بنگاه جهت تامین حجم بیشتری از مواداولیه می تواند کمک بالقوه ای برای این مجموعه باشد.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان نیز در حاشیه بازدید و احیای کارخانه روی بندرعباس گفت: این شرکت با سرمایه گذاری ۱۳۹ میلیارد ریال، امروز توانست زمینه اشتغال بیش از ۲۶۰ نفر به صورت مستقیم را فراهم نماید.

خلیل قاسمی اظهارداشت: محصولات تولیدی این شرکت کنسانتره روی و شمش روی است که ظرفیت سالیانه آن ۲۲ هزار و ۴۰۰ تن کنسانتره روی و ۱۸ هزار تن شمش روی می باشد.

وی بیان داشت: از مشکلات عدیده این کارخانه که منجر به متوقف شدن تولید آن شد، نبود امکان تامین خاک روی به عنوان مواداولیه اصلی خط تولید شمش به دلیل کمبود خاک داخلی و نبود امکان رقابت با سایر شرکت ها جهت خرید از بورس به دلیل بعد مسافت و همچنین هزینه بالای خاک وارداتی است.

قاسمی اقدام های موثر در راستای احیا و راه اندازی مجدد این کارخانه را پایش مستمر واحد تولیدی و رصد وضعیت تولید، مکاتبات با شرکت تولیدی روی جهت اعلام نیاز نقدینگی و معرفی در خصوص بهره مندی از تسهیلات موجود، مکاتبه با مقام عالی وزارت صمت و معاون وزیر وقت رییس سازمان ایمیدرو، در خصوص تخصیص سهمیه مناسب خاک از معادن استان زنجان، مطرح کردن موضوع این کارخانه و رسیدگی به آن در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان برشمرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در پایان اظهارداشت: این سازمان در خصوص پایداری تولید این شرکت خواستار تخصیص مستمر سهمیه خاک روی با عیار ۲۰ درصد، خارج از فرآیند بورس برای شرکت های تولید روی بندرعباس و ذوب و احیاء روی قشم است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۸
کد مطلب: 61720
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا