گروه معادن زغال‌سنگ
 
مدیرعامل صندوق فولاد: فعالیت معادن زغالسنگ کرمان اصلاح شود
گروه معادن >زغال‌سنگ - مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با بیان اینکه وضعیت فعلی معادن زغالسنگ کرمان بیشتر حالت کارگاه‌داری دارد تا معدن‌داری گفت: روند فعالیت این معادن باید به سرعت اصلاح شود.
 
به گزارش ماین نیوز، حسین عامریان روز شنبه در دیدار با اعضا هیات مدیره و مدیرعامل شرکت زغال سنگ کرمان با بیان اینکه شرکت معادن زغالسنگ کرمان باید نسبت به اجرای طرح های توسعه ای این شرکت همکاری لازم را داشته باشد افزود: از طرح های جدید و تاثیرگذار حمایت می‌شود.

وی به مدیرعامل شرکت زغالسنگ دستور داد درصدد تامین منابع مالی برای انجام طرح های توسعه ای این شرکت و رفع مشکلات کارگران باشد.

عامریان اظهار داشت: بحث مهندسی منابع مالی در دستور کار قرار گرفته لذا باید در اسره وقت نسبت به جذب منابع مالی اقدام شود اما کلیه امور اجرایی و درآمدزایی و پیشرفت معدن وابسته به جذب پول نیست و باید یک اقدام استراتژیک انجام داد.

وی گفت: این شرکت باید حداکثر توان خود را در راستای مشخص کردن وضعیت بدهی ها و تسویه آنها قرار دهد.

عامریان با بیان اینکه اگر مدیر باتجربه و کارآمد باشد می تواند موجب پیشرفت و توسعه و درآمدزایی بشود گفت: یکی از بحران های صندوق بازنشستگی فولاد، شرکت زغالسنگ بود که با مدیریت جهادی این شرکت توانستیم این بحران ها را به نحوه احسن مرتفع کنیم.

وی با اشاره به ضرورت رفع مشکلات کارگران زغالسنگ کرمان نیز گفت: در این راستا بایستی به‌دنبال راه حل های اساسی، سریع و کم هزینه باشید و اتاق فکر برای طرح های پیشنهادی تشکیل بدهید.

برنامه ریزی برای جذب نیروی انسانی در زغال سنگ کرمان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: برنامه ریزی لازم برای استخدام نیروی انسانی جدید در شرکت زغال سنگ کرمان در حال انجام است که باید هر چه سریعتر سازکار لازم در این زمینه مشخص شود.

وی ادامه داد: این سازوکار پس از تایید اعضا هیات مدیره و مدیرعامل شرکت معادن زغالسنگ کرمان به منظور تایید نهایی و انجام امورات لازم و تایید مدیرعامل به صندوق بازنشستگی فولاد ارسال می‌شود.

عامریان عنوان کرد: صندوق فولاد و شرکت دالاهو تمام حمایت خود را از طرح های پیشنهادی و کارشناسی شده انجام می دهد.

وی افزود: شرکت زغالسنگ کرمان تمام تلاش و توان خود را در عمل به بیانات مقام معظم رهبری بکار گیرد و در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ حرکت و در این زمینه بصورت جهادی اقدام کنند.

سرپرست شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (دالاهو) نیز در خصوص جذب نیروی انسانی گفت: برخی از نیروهای فعال در معادن زغالسنگ کرمان را می توان بازنشست و نیروی جوان جایگزین آنها کرد.

علی بابایی ادامه داد: این امر سبب ایجاد انگیزه در پرسنل می شود.

معادن زغالسنگ هجدک راور مکانیزه می‌شود

مدیرعامل شرکت معادن زغال سنگ استان کرمان نیز گفت: ۲ طرح نیم مکانیزه و مکانیزه برای معدن هجدک در دستور کار قرار گرفته که با اجرای این طرح ها به صورت مکانیزه و با دستگاه، زغالسنگ را استخراج می‌کنیم.

محسن شریفی با بیان اینکه فعالیت مکانیزه در معادن زغالسنگ کرمان هزینه بر است افزود: اما بایستی از این ظرفیت به صورت مطلوب بهره ببریم.

وی عنوان کرد: در زمینه مجموعه اداری و ستادی، مالی، کمیسیون و بهینه سازی کارهای خوبی انجام شده و از مهمترین کارها در حال انجام زمانبندی و سرعت بخشیدن به فرایند اخذ مجوزهای معادن زغال حرارتی و غیره است.

مدیرعامل شرکت معادن زغال سنگ استان کرمان ابراز داشت: یکی دیگر از مهمترین کارها انجام امور ایمنی معادن است چون زغالسنگ یکی از پر خطر ترین معادن کشور است این فعالیت را هم در دستور کارها قرار داریم.

شریفی یادآور شد: نیروی انسانی این شرکت سالها کار کرده و بخشی از آن باید بازنشسته و نیروی جدید جایگزین این افراد شود.

وی اضافه کرد: مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش شرکت زغال سنگ کرمان یکی دیگر از چالش ها است و همچنین خطوط تولید ما هزینه دارد و نمی تواند از حداکثر ظرفیت خود استفاده کند.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ کرمان گفت: مشکل تهیه چوب را باید برای تامین ایمنی مرتفع کنیم و همچنین با تجهیز معادن و کارخانه باید با حداکثر توان کار کنیم.

وی پیگیری فروش زغالسنگ و قراردادهای فروش، کاهش جریمه های شرکت، نصب سیستم مانیتورینگ و تجهیز و بروزرسانی معادن، تاسیس واحد مکانیک را از دیگر اقدامات جاری این شرکت برشمرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷
کد مطلب: 61079
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا