گروه معادن سرب و روی
 
مشخصات و کاربرد آسیا ریگراند مجتمع سرب و روی مهدی آباد
فرایند آسیای مواد معدنی تا تولید کنسانتره روی
گروه معادن >سرب و روی - آسیا غول آسای ریگراند، ۲۵ آذر ۱۴۰۰ در محل کارخانه فرآوری سرب و روی مهدی آباد نصب شد. این آسیا ساخت شرکت VPM Tech سوئیس است که یکی از بزرگترین سازندگان تجهیزات صنعتی جهان به شمار می آید.
 
به گزارش ماین نیوز، آسیا VERITICAL ریگراند به صورت عمودی فعالیت میکند به طوری که شفت عمومی در مرکز این آسیا شروع به چرخش می کند و با حرکت پره‌ها، گلوله ها و مواد معدنی به حرکت در میآیند. در اثر برخورد گلوله ها با مواد معدنی و مکانیسم سایش، ذرات ریزتر می شوند. این تجهیز مؤثر، بخش حیاتی از فرایند تولید کنسانتره روی در کارخانه فرآوری مهدی آباد است.
از آنجایی که بیشترین راندمان جداسازی کانی های روی، با درجه آزادی ۱۰ الی ۱۵ میکرون حاصل می شود این تجهیز بعد از سلول های رافر (Rougher) و اسکونجر (Scavenger)مدار فلوتاسیون روی، ذرات 50 میکرون (خروجی آسیا بال میل) را به ابعاد مورد نظر می رساند. خروجی آسیا ریگراند، ذراتی با ابعاد ۱۰ الی ۱۵ میکرون است که وارد سلول های کلینر شده و در این مرحله "کنسانتره روی" تولید می‌شود.

مجتمع سرب و روی مهدی آباد اکنون بزرگترین طرح فرآوری کنسانتره روی و سرب ایران را در دست اجرا دارد که در سال ۱۴۰۱ فاز نخست آن با ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار تن کنسانتره سولفیدی روی به بهره‌برداری خواهد رسید.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳
کد مطلب: 58987
 
مرجع : ایمیدرو