گروه معادن فلزات گرانبها
 
با افزایش فعالیت های جدید معدنکاری
استرالیا در تولید طلا از چین پیش افتاد
گروه معادن >فلزات گرانبها - استرالیا توانست طی نیمه نخست سال 2021 میلادی با فعال سازی معادن جدید، چین را در تولید طلا پشت سر گذاشت.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از وب سایت Australian mining استرالیایی ها طی نیمه نخست سال جاری میلادی با تولید 157 تن طلا(4 تن بیشتر از چین) توانستند چین را در تولید این فلز زرد پشت سر گذارند.74 تن از این میزان مربوط به سه ماهه اول 2021 میلادی و 83 تن نیز در سه ماهه دوم تولید شده است.

این میزان تولید حاکی از رشد 12 درصدی تولید طلا در استرالیا طی نیمه نخست سال جاری میلادی است. علت این رشد تولید، عملیات های جدید طی سه ماهه دوم سال جاری عنوان شده است.

طبق گزارش سازمان مطالعات زمین شناسی آمریکا چین با پشت سرگذاشتن کره جنوبی از سال 2007 تا 2020 میلادی در صدر تولیدکنندگان طلای جهان قرار داشت. این در حالی است که استرالیا نیز بیش از یک دهه دومین تولیدکننده طلای جهان بود.
این در حالی است که میزان تولید معادن طلای جهان در سال 2020 میلادی با کاهش 3 درصدی نسبت به سال پیش از آن به 3 هزار و 200 تن رسید.

همچنین طی سال گذشته میلادی چین با تولید 380 تن طلا و بدون تغییر نسبت به مدت مشابه سال 2019 میلادی همچنان در صدر تولیدکنندگان این فلز در جهان قرار گرفت. استرالیا نیز با تولید 320 تن طلا در رتبه دوم جهان جای گرفت. روسیه نیز به عنوان سومین کشور برتر تولید کننده طلا در جهان توانست طی سال 2020 میلادی 300 تن فلز زرد تولید کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۲
کد مطلب: 57528
 
مرجع : ایمیدرو