گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
وزارت صنعت آمار داد:
رشد ۸.۷ درصدی پروانه‌های اکتشاف معدنی
گروه اكتشاف و زمين شناسي - براساس آمارهای مربوط به صدور پروانه اکتشاف معدنی در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۸.۷ درصدی به رقم ۴۷۵ فقره رسید.
رشد ۸.۷ درصدی پروانه‌های اکتشاف معدنی
 
به گزارش ماین نیوز، به استناد جداول آماری وزارت صنعت، معدن وتجارت سال گذشته تعداد ۴۳۷ فقره پروانه اکتشاف در ۶ ماه ابتدایی صادر شده بود.

اصفهان، کرمان و خراسان جنوبی رونق اکتشاف

آمار مورد بررسی گویای آن است که استان‌های اصفهان، کرمان و خراسان جنوبی هر یک با صدور ۳۹ فقره پروانه اکتشاف در نیمه نخست امسال، نسبت به دیگر استانها بالاترین سهم را به خود اختصاص دادند و فارس با ۳۸ و سیستان وبلوچستان با ۳۶ فقره در جایگاه بعدی قرار گرفته اند.

سال گذشته در ۶ ماهه ابتدایی استان‌های کرمان، خراسان جنوبی و یزد به ترتیب با ۵۳، ۳۶ و ۲۸ فقره پروانه اکتشاف سهم بیشتری نسبت به دیگر استان‌ها داشتند.

گیلان، ایلام و البرز فاقد پروانه اکتشافی

براساس داده‌های وزارت صنعت، استان‌های گیلان، ایلام و البرز در نیمه نخست امسال، همانند مدت مشابه پارسال فاقد پروانه اکتشاف بود و استان تهران در نیمه نخست دارای یک فقره پروانه اکتشاف بود، در حالی که در ۶ ماهه ابتدایی پارسال صفر بود.

جمهوری اسلامی با شناسایی حدود ۵۷ میلیارد تن ذخیره معدنی که ۳۷ میلیارد تن آن قطعی و بقیه احتمالی است، در جایگاه پانزدهم جهان قرار دارد، ضمن اینکه بطور متوسط سالیانه ۴۰ میلیون تن انواع مواد معدنی از پنج هزار و ۶۰۰ معدن فعال استخراج می شود که سهم مصالح ساختمانی ۶۰ تا ۶۵ درصد برآورد شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۱
کد مطلب: 53671
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا