گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
پژوهشگاه نفت و سازمان زمین‌شناسی تفاهم‌نامه امضا کردند
گروه اكتشاف و زمين شناسي - پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور تفاهم‌نامه مشترکی برای همکاری‌های علمی و پژوهشی در حوزه علوم زمین و اکتشاف ذخایر معدنی امضا کردند.
 
به گزارش ماین نیوز، این تفاهم‌نامه پنجساله در محورهایی چون تبادل و بهره‌برداری اطلاعات علمی در حوزه صنایع بالادستی و پایین‌دستی نفت و گاز و اکتشافات منابع زیرزمینی امضا شده و همکاری مشترک در تجاری‌سازی و توسعه دانش فنی فناوری‌های پژوهشگاه و سازمان زمین‌شناسی و اکتشاف‌های معدنی کشور، بهره‌مندی دو طرف از امکانات مشترک نیروی متخصص، ظرفیت‌های پژوهشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه‌ای، ارتباطات بین‌المللی و استفاده از توانمندی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دو طرف در اجرای پروژه‌های مشترک علوم زمین از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه عنوان شده است.

همچنین می‌توان به موضوعاتی مانند همکاری در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی در سطوح ملی و بین‌المللی و امکان استفاده از اطلاعات تولیدشده دو طرف در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه در این تفاهم‌نامه اشاره کرد.

دو طرف ابراز امیدواری کردند با اجرای این تفاهم‌نامه، گامی مهم در فعالیت‌های تحقیقاتی و اجرایی در زمینه اکتشاف ذخایر معدنی کشور برداشته شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۶
کد مطلب: 53483
 
مرجع : شاتا