گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
رئیس کل بانک مرکزی خبر داد؛
شیوه جدید بازگشت ارز صادراتی فولادی ها، پتروشیمی‌ها و معدنی‌ها
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - همتی نوشت: در راستای تسهیل و تسریع در تأمین ارز وارد کنندگان در این بازار به پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها و معدنی‌ها اعلام کردیم ارز حاصل از صادرات خود را، مستقیماً به صرافی‌های مجاز جهت واردات کالا‌های دارای تخصیص ارز بفروشند.
 
به گزارش ماین نیوز، همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: از چند هفته پیش دولت آمریکا با طرح لغو تمام معافیت های تحریمی و راه اندازی ماشین تبلیغاتی خود توسط رسانه‌های وابسته آخرین تلاش‌های خود را برای ایجاد التهاب در بازار ارز کلید زد.

وی تاکید کرد: به نظر نمی‌رسد اقدام دیگری برای استفاده در فشار حداکثری باقی مانده باشد. آمریکایی‌ها از این کار بیشتر هدف تبلیغاتی دارند. طبیعی است که نوسان گیران و سودجویان در بازار ارز برای بهره‌گیری از فضای تبلیغاتی تلاش لازم به عمل بیاورند.

این مقام مسئول نوشت: همانگونه که قبلاً گفتم ثبات بازار برای بانک مرکزی اولویت دارد و بنابراین در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام و اجاره آربیتراژ و نوسانگیری نخواهد داد.

وی ابراز کرد: بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه " نیما " در راستای تسهیل و تسریع در تأمین ارز واردکنندگان در این بازار به پتروشیمی‌ها, فولادی‌ها و معدنی ها اعلام کرد که آنها نیز می‌تواند ارز حاصل از صادرات خود را, علاوه بر صرافی های بانکی مستقیماً به صرافی های مجاز جهت واردات کالاهای دارای تخصیص ارز بفروشند.

او تصریح کرد: قبلا هم گفتم نرخ‌های ارز در بازارهای اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت امیدوارم مردم عزیز دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۷
کد مطلب: 52878
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان