گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
هشدار نوری درباره معادن شن و ماسه منطقه ۱۸
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه معادن شن و ماسه منطقه ۱۸ علاوه بر اینکه یک ظرفیت هستند یک تهدید هم هستند، نسبت به توجه به خطرات این معادن هشدار داد.
 
به گزارش ماین نیوز، زهرا صدراعظم نوری در جریان دویست و سی و سومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: برخی اقدامات در منطقه۱۸ باید در اولویت قرار بگیرد تا مردم از پروژه ها بتوانند بهره مند شوند. بنابراین ضمن تشکر از تلاش مدیران منطقه برای ارائه خدمات به شهروندان باید اعلام کنم معارضین بزرگراه شهید بروجردی ۴ مورد بیشتر نیست.

وی افزود: می توانند با حل این ۴ مورد از این بزرگراه بهره برداری کنند؛ یکی از این ۴ معارض باغی ۱.۵ هکتاری است که البته جای تاسف دارد در زمان طراحی بزرگراه را از وسط باغ عبور داده اند به هر ترتیب انتظار است این ۴ قطعه به سرعت تهاتر شود البته بخش هایی از کار انجام شده و انتظار می رود بخشهایی همچون معاونت بودجه و برنامه ریزی نیز در شهرداری تهران و کمیسیون برنامه و بودجه شورا هم کمک کنند تا هرچه زودتر این ۴ معارض در منطقه تهاتر شود و بزرگراه بازگشایی شود.

وی ادامه داد: ادامه بلوار بهار حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تقریبا ۱۵۰ متر مانده است لذا انتظار می رود بودجه ای اختصاص پیدا کند. در حقیقت حدود ۲۰ میلیارد تومان برای اتمام این پروژه لازم است. همچنین طرح شهربانو در منطقه که از طرحهای بسیار خوبی است می تواند ظرف چند ماه آینده به بهربرداری برسد و باید در اولویت قرار بگیرد و شورا و شهرداری نیز باید حمایت کنند تا این طرح ها به سرانجام برسند.

این عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به معادن شن و ماسه منطقه ۱۸ اشاره کرد و افزود: این معادن علاوه بر اینکه یک ظرفیت هستند یک تهدید هم هستند و اگر به آنها پرداخته نشود با این همه برداشت و عمقی که پیدا کرده اند فرونشست هایی را در پی دارند که اگر مورد توجه قرار نگیرند شاهد اتفاقات ناگواری خواهیم بود و نمی توان اتفاقات به دنبال آن را کنترل کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۴
کد مطلب: 52601
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا