گروه معادن فلزات گرانبها
 
مکزیک از ماه مه عملیات معدنکاری را از سر می‌گیرد
مکزیک سال ۲۰۱۹تولید ۲۰۰میلیون انس نقره تولید کرد
گروه معادن >فلزات گرانبها - معاون وزیر کار در سطح ملی کنفدراسیون کارگران مکزیک از دولت فدرال درخواست کرده است تا معادن را در فهرست مشاغل و خدمات اساسی قرار دهد تا عملیات معدنکاری از ابتدای ماه مه، از سر گرفته شود.
 
به گزارش ماین نیوز، خاویر ویلارئال معاون وزیر کار در سطح ملی کنفدراسیون کارگران مکزیک، از دولت فدرال درخواست کرد تا معادن را در فهرست خدمات اساسی قرار دهد و عملیات معدنکاری از ابتدای ماه مه، از سر گرفته شود.

براساس این گزارش، بیشتر فعالیت‌های اقتصادی مکزیک در اواخر ماه مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شد اما بخش‌های بهداشت و انرژی، صنعت نفت و خدمات عمومی از جمله تامین آب، مدیریت پسماند و ایمنی عمومی (به استثناء فولاد، تولید کنندگان شیشه و سیمان) به فعالیت‌های خود ادامه می‌داد.

در ادامه این گزارش، معاون وزیر کار مکزیک اذعان کرده است که معدن مواد اولیه صنایع را فراهم می‌کند و معتقد است که روند فعالیت‌های استخراج و فرآوری مواد معدنی و فلزات باید شروع شود.

این گزارش می‌افزاید، فعالیت‌های معادن و کارخانجات فرآوری معادن با اقدامات شدیدتر بهداشتی و ممنوعیت بازگشت افراد در گروه‌های پرخطر مانند افراد مسن یا زنان باردار، ممکن است از سر گرفته شود.

معاون وزیر کار در سطح ملی کنفدراسیون کارگران مکزیک در گفت‌ وگو با روزنامه ال یونیورسال اظهار داشت: عملیات معدنکاری احترام بسیار زیادی به پروتکل‌های ایمنی می‌گذارد و به مردم این اطمینان را می‌دهند که فاصله جسمی بین کارگران وجود داشته و همه از تجهیزات محافظ شخصی استفاده می کنند.

براساس این گزارش، معاون وزیر کار در سطح ملی کنفدراسیون کارگران مکزیک نخستین کسی نیست که موضوع را به خط مقدم رسانده است. در اوایل ماه آوریل نیز رهبران صنعت تلاش خود را برای ممانعت از تعطیلی موقت فعالیت‌های غیر ضروری آغاز کردند و معتقدند به دلیل اهمیت معدن در زنجیره‌های تامین مالی و رفاه جوامع باید فعالیت‌های معدن ادامه یابد.

در پایان لازم به ذکر است که کشور مکزیک بزرگترین تولید کننده نقره در جهان است و نزدیک به 23٪ از عرضه جهانی را در اختیار دارد. در سال 2019، این کشور 200 میلیون اونس نقره تولید کرده است که این میزان در سال گذشته (2018)، 196.6میلیون اونس در سال 2018 بوده است.

همچنین معادن اصلی مس و روی در این گروه وجود دارد است که توسط گروه مکزیکو و مس جنوبی اداره می‌شود و مقدار قابل توجهی از طلا را تولید می‌کند.همچنین باید گفت حدود 4٪ از تولید ناخالص داخلی کشور بر عهده بخش معدن این کشور است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷
کد مطلب: 50162
 
مرجع : اقتصاد آنلاین