گروه معادن
 
یادداشت خداداد غریب پور به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس
بخش معدن؛ سنگری قابل اتکا
گروه معادن - رئیس هیات عامل ایمیدرو با صدور پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را تبریک گفت. در پیام خداداد غریب پور آمده است:
 
ماین نیوز، دفاع مقدس، واژه ای در قاموس حماسه های غرور آفرین ملتی انقلابی و شریف است. حماسه ای که با جانفشانی دلاور مردان و زنان این مرز بوم برای دفاع از کیان، آب و خاک رقم خورد و امروز این حکایت ماندگار موجب شده تا قدرت و اقتدار ایران اسلامی به نقطه ای برسد که روز به روز اتکا به توانمندی های داخلی، افزایش یابد.

امروزه سیاستگذاران، برنامه ریزان و کارآفرینان، تلاش خود را در جهت افزایش توان اقتصادی به کارگرفته اند تا ایرانی همواره سربلند و آباد داشته باشیم. اکنون فرصتی مغتنم به دست آمده تا کاهش اتکا به درآمدهای نفتی محقق شود. به فرموده مقام معظم رهبری اگر بخواهیم جایگزینی برای درآمدهای نفتی پیدا کنیم، بخش معادن از بهترین جایگزین ها است. به واقع حوزه معدن و زنجیره پایین دست آن،‌ ظرفیتی فراتر از وسعت ایران زمین، برای توسعه در یک اقتصاد مولد را دارد.

خوشبختانه امروز ارکان مختلف کشور بر توجه هر چه بیشتر به این حوزه اثرگذار در اقتصاد تاکید دارد و از طرفی بخش خصوصی کارآمد در کنار دولت به دنبال تولید ثروت است. سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در شرایط کنونی بر خود تکلیف می داند تا با خرد جمعی و بهره مندی از تمام ظرفیت ها، نقش موثری در به حرکت درآوردن چرخ صنعت و ایجاد اشتغال فراگیر در نقاط مختلف کشور داشته باشد. در این راستا ایمیدرو با تعریف ده ها پروژه به ارزش بیش از 3.5 میلیارد دلار طی سال جاری، تلاش می کند تا سهمی در مسیر ارتقای توان داخلی، ارزش آفرینی و اشتغال داشته باشد. امیدواریم با همت دست اندرکاران عرصه های مختلف اقتصادی و پشتیبانی ملت ایران، بتوان اهداف توسعه ای کشور را با همراهی بخش خصوصی محقق ساخت.

31 شهریورماه همواره به عنوان حماسه‌ای جاودانه در دل تاریخ ثبت و ماندگار شده است. یاد و خاطره شهدا جنگ تحمیلی،‌ خانواده های شهدا، ایثارگران و همچنین امام راحل گرامی باد. امید است در حرکت و تلاش جمعی، گام های استواری برای افتخارات این مرز و بوم برداشته شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵
کد مطلب: 47742
 
مرجع : ایمیدرو