گروه معادن مس
 
نماینده مردم ورزقان در مجلس:
طرح توسعه مس سونگون نباید تعطیل شود
گروه معادن >مس - نماینده مردم ورزقان در مجلس از فروش و صادرات مواد خام معدن سونگون انتقاد کرد و گفت: توقف طرح های پالایش و توسعه این معدن قابل قبول نیست.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا علیزاده امروز با بیان اینکه با دنیا چالش هایی داریم که همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: بااین وجود چیزی که روشن است این بوده باوجود آتش ناامنی که ایجاد کرده اند دامن خودشان را گرفته و در کنار این مسئله ایران به عنوان یک جزیره امن می درخشد و این یک مسئله بزرگ است و باید به این دلیل قدردان مدافعان حرم و کسانی باشیم که تلاش می کنند.

وی افزود: در کنار همه مسائل یکی از مشکلات بحث مشکلات اقتصادی است و با توجه به نام گذاری سال جاری به عنوان سال اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری، در چهره ها و کلام ها همه به بحث اشتغال و معیشت توجه می شود.

علیزاده ادامه داد: با توجه به این مسئله در مجلس در همه نگاه ها و چهره ها به نوعی فشار در مورد اشتغال وجود دارد و به همین دلیل اولویت مجلس دهم مشکلات اقتصادی بوده و پس از آن بحث های سیاسی و فرهنگ و عدالت و مبارزه با فساد و فیش های نجومی در اولویت بعدی قرار دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به وجود مشکلات در حوزه مس سونگون، گفت: در دور هشتم مجلس با تلاش بسیاری بالای یک میلیارد دلار برای طرح های توسعه مس سونگون پروژه شروع شد اما در دوره قبل متأسفانه این طرح ها متوقف شد و بنا به دلایلی شروع به فروش و حتی صادرات مواد خام کرده اند که برخلاف سیاست های کلی نظام و اقتصاد مقاومتی است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با انتقاد شدید از خام فروشی مس سونگون (کنسانتره مس) اظهار داشت: از مدیران و مسؤولان مس می خواهیم که به رویه صحیح برگشته و زمینه برای اشتغال ده ها هزار شغل به جوانان شهرستان و استان را فراهم آورند و سریعا کارخانجات ذوب، پالایش مس و کارخانجات پایین دستی را در شهرستان راه اندازی کنند.

وی در ادامه بابیان اینکه در دوره دهم انسجام خوبی بین نمایندگان استان وجود دارد، گفت: با توجه به این مسئله در سطح استان نیز تشکر می کنیم مسئولان تعامل و همکاری خوبی دارند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب: 33511
 
مرجع : خبرگزاری فارس