گروه معادن سنگ آهن
 
عملیات اجرایی طرح‌های توسعه چادرملو آغاز شد
گروه معادن >سنگ آهن - در دومین نشست رفع موانع توسعه چادرملو که با حضور استاندار، معاونین و مدیران اجرایی استان یزد و مدیرعامل و مجریان طرح‌های توسعه چادرملو در استانداری یزد برگزار شد، با تخصیص مکان‌های اجرای ۱۰ واحد صنعتی موافقت و کلید عملیات پیاده‌سازی این طرح‌ها زده شد.
 
به گزارش ماین نیوز، خبرنگار ما در این جلسه که در پی نشست‌های متعدد کارشناسی و ارزیابی طرح‌ها برگزار شد با موافقت مسئولان اجرایی استان، به چادرملو اجازه داده شد عملیات آماده‌سازی پروژه‌های خود را آغاز کند.

این طرح‌های بزرگ صنعتی شامل، واحدهای گندله‌سازی، آهن اسفنجی، کنسانتره سنگ‌آهن، تولید ورق و فولادهای آلیاژی، اجرام و آجرنسوز، ذوب و کلاف فولادی و نیروگاه خورشیدی است.

مهندس تقی‌زاده مدیرعامل چادرملو ضمن تقدیر از نگاه مثبت و مؤثر استاندار جدید یزد و همکاری در جهت حل موانع راه‌اندازی طرح‌های توسعه بخش و حمایت بی‌دریغ نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی، در خصوص منابع مالی این طرح‌ها گفت: برای اجرای این پروژه‌ها بالغ‌بر ۸۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌شده است که بخش اعظم آن از محل تسهیلات و اعتبارات بانکی، حمایت سهامداران، درآمد حاصل از فعالیت واحدهای معدنی و صنعتی موجود و تدابیر و فنون مدیریتی تأمین می‌گردد.

وی اظهار امیدواری کرد در سریع‌ترین زمان کار ساخت این واحدها آغاز شود.

بر اساس همین گزارش دکتر فاطمی استاندار یزد نیز با تشکر از خدمات ارزنده مدیرعامل چادرملو در جهت توسعه اقتصادی استان تأکید کرد: برای تحقق اهداف توسعه در این استان به‌ویژه پروژه‌های مهم چادرملو، همچنان به حمایت‌های خود ادامه خواهند داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۶
کد مطلب: 58515