گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
عضو کمیسیون صنایع مجلس:
اختصاص ارز دولتی برای واردات قطعات ماشین آلات هپکو هدفگذاری شد
گروه تجهيزات و ماشين آلات - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اختصاص ارز دولتی برای واردات تجهیزات خطوط تولید و قطعات ماشین آلات شرکت هپکو در راستای تحقق جهش تولید هدفگذاری شد.
 
به گزارش ماین نیوز، دکتر " علی اکبر کریمی" روز دوشنبه افزود: در آخرین نشست چند روز گذشته با وزیر صنعت معدن و تجارت، معاونت برنامه ریزی وزارت متبوع و مدیر عامل شرکت هپکو ، مقرر شد از واردات ماشین آلات که از سوی شرکت هپکو ساخته می‌شود، جلوگیری و حمایت‌های لازم از این واحد تولیدی بزرگ صورت گیرد.

وی تاکید کرد: با توجه به انعقاد قراردادها، حمایت‌ها و تسهیلاتی که این واحد تولیدی اختصاص داده می‌شود، امید است در ماه‌های آتی شاهد افزایش رونق تولید در شرکت هپکو باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در آینده ای نزدیک، وزیر صنعت معدن و تجارت به استان سفر می‌کند و در نشستی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی اراک بررسی و تدابیر لازم در راستای رفع مشکلات از سوی مسئولان امر اندیشیده می‌شود.

کریمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حذف ارز دولتی از اقتصاد ایران توسط دولت گفت: حذف ارز دولتی چهار هزار و ۲۰۰ تومانی به طور قطع باعث افزایش قیمت کالاها می‌شود که انتظار می‌رود این اقدام در خصوص دارو و برخی کالاهای اساسی صورت نگیرد.

وی ادامه داد: پیشنهاد می‌شود حذف ارز دولتی تدریجی و به صورت مرحله‌ای انجام شود و با حذف ارز دولتی برای کالاهای انجام شده، راهکارهای ویژه‌ای در راستای جبران افزایش هزینه خانوارها به ویژه اقشار کم درآمد اتخاذ شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دپوی برخی خودروهای تولید داخل در پارکینگ ها نیز گفت: با توجه به اینکه برخی قطعات خودرو وارداتی است که نیاز است یا در داخل کشور این قطعات تامین و ساخته شود و یا واردات صورت گیرد اما اکنون شرایط تحریم مشکلاتی را در این راستا به وجود آورده است.

کریمی عنوان کرد: پیگیری لازم در این راستا انجام و مشکلات پیش روی خودروسازان به زودی رفع می‌شود و شرکت‌های خودروساز باید در اسرع وقت خودروهای انباشته شده را در پارکینگ‌ها خارج و در اختیار مردم قرار دهند.

وی با اشاره به اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: کلیات این طرح مصوب شده و برای بررسی مابقی مباحث تخصصی طرح به کمیسیون آموزش ارجاع شده که در روزهای آتی مجدد برای تصویب نهایی به صحن باز می‌گردد.

استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه‌سازی در اراک تاسیس و از سال ۱۳۵۴ شروع به فعالیت کرد.

هپکو ۲۵ نوع ماشین آلات راه‌سازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می‌کند که هشت نوع از محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی چون ژاپن، آلمان، سوئد تولید می‌شود.

شرکت هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال ۱۳۸۵ به بخش خصوصی واگذار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۹
کد مطلب: 58329
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا