گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
قدرت شرکت‌های تابعه ایمیدرو برای جمع کردن ۱۰۰٪ صف فروش
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت‌های تابعه ایمیدرو شامل فملی، فولاد، کچاد، کگل، فخوز، ومعادن، کنور و فجر و ... که حدود ۱۷٪ ارزش کل بورس را تشکیل می‌دهند، قدرت جمع کردن ۱۰۰٪ صف فروش را در معاملات روزانه دارند و منابع مالی لازم نیز در دسترس است.

مشکل اینجاست که صحبت‌های متناقض و تغییرات پیاپی مقررات، اطمینان سهامداران حقیقی را سلب کرده و تضمینی برای اینکه روز بعد از فردا، روند بازار همچنان منفی باشد و مجددا صف فروش تشکیل شود، وجود ندارد و البته این موضوع مانع اقدام قاطع شرکت‌ها است.

اگر وزارت اقتصاد و بانک مرکزی بتوانند در هفته جاری با وزارتخانه‌های رفاه، نفت و صمت هماهنگ و سهام حوزه‌های عمده بازار شامل خودرو و پالایشی را مدیریت کنند، همزمان با کاهش نگرانی سرمایه‌گذاران، حقوقی‌ها کار را تمام خواهند کرد.

البته در کنار اقدام بالا، لازم است به منافع سهامداران احترام گذاشته شود و بورس به دقت بر آن نظارت کند و دارای اختیارات کافی در این زمینه باشد. اینکه بانک مرکزی به معدنی‌ها ابلاغ می‌کند تا ارز ۲۷ هزار تومانی را ۲۳ هزار تومان بفروشند و یا مصوب می‌شود که خودروی ۴۰۰ میلیونی بازار را ۲۰۰ میلیون عرضه کنند، منافع شرکت‌ها و سهامداران را تهدید کرده و مانع بازگشت اطمینان به بازار است/کامودیتیز
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۷
کد مطلب: 53066